Trotseer het wilde water in Frankrijk!

  • Mercoeur, Corrèze, Limousin

    Mercoeur, Corrèze, Limousin

    © ATOUT FRANCE/Fabrice Milochau

Trotseer het wilde water in Frankrijk! gorges du verdon fr

Wildwateractiviteiten: waar kies je voor en waar kun je ze beoefenen?


Frankrijk heeft veel te bieden op het gebied van wildwatersport: kayakken in de beroemde Gorges du Verdon, raften over de Durance, of zwemmen in het stromende water van een van de beken van Martinique.

Het zijn allemaal erg populaire sporten, of je nou alleen bent of met vrienden. De sporten worden meestal in de zomer uitgeoefend en het liefst als het heel warm is. Niets is dan zo lekker als een duik nemen in het frisse water!  
 
De meeste riviertjes zijn in het zuiden van het land te vinden (Alpen, Pyreneën) en vlakbij kloven of in dalen. De sporten zijn toegankelijk voor iedereen en zorgen voor een onvergetelijke ervaring. 
 
Tijdens deze watersportactiviteiten kom je op de mooiste plekken van het land en kun je genieten van de mooie natuur. Bij bepaalde sporten kun je ook kiezen voor een meerdaags arrangement. Meer inlichtingen hierover vind je bij het plaatselijke VVV.
 
Kies voor een avontuurlijke tocht over de Franse wildwater rivieren; zet je schrap in de bochten met stroomversnellingen en geniet van de mooie uitzichten in de kloven!

 

Voordat je begint:
Sporten in wilde water is mogelijk voor iedereen met een goede conditite. Het is wel nodig dat je kunt zwemmen! Bij de meeste sporten is het dragen van een helm en een zwemvest verplicht. Om je te beschermen tegen de zon is het verstandig je goed in te smeren met zonnebrand. Zorg ervoor dat je zwemkleding en oude sportschoenen aan hebt. 

Organisaties die arrangementen aanbieden:
Sport-Découverte: www.sport-decouverte.com
UCPA: www.ucpa.com
Adrenactive: www.adrenactive.com
Terre d'Aventure: www.terdav.com
Nature-Travels: www.nature-travels.com
Aventures et Compagnie: www.aventures-et-cie.com

 

De kano-kayak
De kano en de kayak doen niet voor elkaar onder. Ze zijn te huren in de meeste watersportplaatsen en het is makkelijk om te leren. Reken op een bedrag van 15 euro per uur.  

De kayak, die gesloten om je middel zit en er sportiever uitziet, vergt iets meer discipline dan de kano. Beide zijn echter bruikbaar op elk soort water.  

Fédération Française de Cano-Kayak: www.ffck.org
Cano-France: www.canoe-france.com

 


Rafting
Dé must op het gebied van wildwatersporten! Rafting zorgt voor onvergetelijke ervaringen! Je zit met meerdere mensen (4 tot 12) op de rand van een rubberen boot en iedereen heeft zijn eigen taak. Je komt over de meest ruige stukken van de rivier en je gaat soms zelfs van een waterval af! Meestal duurt een tocht een paar uur. Reken op 30-70 euro, afhankelijk van de duur van de tocht.
 

 

 

Canyoning

 

Uitgerust met een helm en touwen trotseer je met canoying rivieren en beken. Je gaat tegen de stroom op of met de stroom mee, je loopt, klimt en glijdt door het water. Het is een soort speleologie in de buitenlucht. Voor deze sport moet je wel een goede conditie hebben. Je gaat vaak met een kleine groep op pad en je komt op de mooiste plekken waar je mooie herinneringen aan over houdt. Voor een aantal uur moet je rekenen op een bedrag tussen de 30 en 70 euro.

 

 
Hydrospeed
Bij deze sport komt het erop neer dat je je laat leiden door het water en dat je tussen de rotsen door de stroming van de rivier volgt. Ook draag je een helm en schoenen. Deze sport vergt veel energie maar is voor iedereen te doen. Reken op een bedrag van rond de 50 euro voor een halve dag. 

Canyoning
Als u in dit gebied bent moet u zeker deze sport uitproberen. Bij watersport in de bergen denkt men vaak aan rafting. Canyoning is vaak een beetje onderbelicht. Deze sport bestaat uit het afdalen van een rivier door middel van zwemmen en lopen.
Dreamnev (Hydrospeed): www.dreamnev.org
Internationaal Verbond voor de Promotie van Hydrospeed: www.riph.net
Fédération Française d'Etudes et de Sports Sous-Marin: http://eauvive-ffessm.com/communs/index.php
Fédération Française de Cano-Kayak: www.ffck.org (ook voor Hydrospeed)
De Hot Dog
De Hot Dog is een kruising tussen een raft en een kayak en je kunt er met 2 personen in raften. De Hot Dog is makkelijk hanteerbaar, snel en sterk en trotseert alle golven en wild water. Reken op een bedrag van rond de 40 euro voor 2 uur.

Waar kun je deze sporten uitoefenen: 
AUVERGNE
Tonic Aventures: www.tonic-aventure.fr
Corrèze Eaux Vives: http://kct.free.fr/
Aventures Dordogne Nature: www.adndordogne.org

AQUITAINE
Ur Bizia: www.ur-bizia.com

BOURGONDIE
AB Loisirs: www.abloisirs.com

CORSICA
Grandeur Nature: www.grandeurnature-corse.com
In Terra Corsa: www.interracorsa.fr

LANGUEDOC-ROUSSILLON
Aqua Pyrene: www.aquapyrene.com
Vega Passion: www.vegapassion.com
Embarquement Immédiat: www.embarquement-immediat.net
Cano-Limoux: www.canoelimoux.com
Roc-Aqua: www.rocaqua.com
Exterieur Nature: www.exterieur-nature.com
Hors Sentier: www.horssentier.com

PROVENCE-ALPES COTE D'AZUR
Mat&Eau: www.mat-et-eau.com
Roya Evasion: www.royaevasion.com
Rapid'Eau: www.rapideau.com
Vega Passion: www.vegapassion.com
Anaconda Rafting: www.anacondarafting.com
Aboard-Rafting: www.aboard-rafting.com
Pascal Faudou: www.provenceweb.fr/04/faudou/index.htm
Les Guides: www.les-guides.net
Montagne & Rivière: www.rafting-castellane.com
Alpo Vive Rafting: www.alpovive-rafting.com
Nature Eléments: www.naturelements.com
Action Aventure: www.action-aventure.com
Eau-Vive-Evasion: www.eau-vive-evasion.com
River: www.river.fr
Nature Eau Vive: www.nature-eau-vive.com

RHONE-ALPES
L'Aventure Nature: www.an-rafting.com
Rafting-Venéon: www.rafting-veneon.com 
Ecolorado Rafting: www.ecolorado-rafting.com
Sixt Aventure Passion: www.hautesavoie-rafting.com
Essaonia: www.essaonia.net
Coureurs de Rivières: www.coureurs-rivieres.com
Eaux Vives Aventure: www.eauxvivesaventure.com
France Raft: www.rafting-savoie.com
Aqua Rafting: www.aquarafting.com
Cap Plein Air: www.cappleinair.com
Adventures Payraud: www.adventurespayraud.com

Overzeese gebiedsdelen
Nouvelles Antilles: www.nouvellesantilles.com
 
Tips
In Cergy-Neuville kun je verschillende sporten uitoefenen. Hier is in een stadion namaak wildwater nagebootst, waar je kunt proberen te raften, kayakken en Hydrospeeden. Reken op een bedrag van 7 euro voor een half uur kayakken en 15 euro voor het gebruik van van het stadion. Het stadion is het hele jaar geopend. Kayakken kan van april tot eind september. Er zijn verder ook nog andere watersportmogelijkheden rondom het stadion. www.basedeloisirs95.com
In de Elzas is er ook een wildwaterpark in Huningue. De Rivier is open van februari tot half december. www.ville-huningue.fr/dn_horaires_parc 
Voor de laatste nieuwe spots door het hele land, klik hier: www.eauxvives.org
 
Onderaan de grootste bergtoppen van Europa, midden in de dalen, zijn genoeg mogelijkheden voor de wildwatersport. Het is gegarandeerd een geweldige manier om Frankrijk van de andere kant te leren kennen. Het is spannend en je komt op de mooiste plekken. Wacht dus niet langer en ga de uitdaging aan!  

 

 

Related videos

 
 

Sponsored videos